MegaMocni działają na terenie Gdańsk oraz okolic. Razem ze Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo podejmujemy szereg rozmaitych działań i wspólnych akcji. Dodatkowo, nasze placówki wyróżniają się nieszablonowym podejściem do wychowania i nauki. Nie dziwi zatem zainteresowanie różnych mediów naszą działalnością. My z kolei, zawsze chętnie opowiadamy o naszej działalności i dzielimy się naszymi wartościami z innymi.
Akcja Robimy Skarpetki z Babcią Stenią w roli głównej obiła się szerokim echem w wielu mediach w Polsce. TVN przygotowało wyjątkowy materiał do „Faktów”, w którym mogliśmy opowiedzieć o naszej skarpetkowej inicjatywie. Takie reportaże pokazują, że w wiadomościach nie musimy słuchać jedynie o złych wydarzeniach i akcje powstające z czystego serca także się w nich odnajdą.
W Panoramie nagranej przez gdański oddziału TVP3 także pokazano materiał o Babci Steni. Przybliżył on akcję od niego innej strony, wyeksponował motywacje i cel, który nam przyświeca. Dzięki niemu widzowie mogli też lepiej poznać naszą Seniorkę. Materiały takie jak ten nadały rozgłos akcji w Trójmieście i okolicach. Materiał sprawił także, że w ludziach także obudziła się chęć pomagania.
Historia Babci Steni pojawiła się również na łamach Trojmiasto.pl. Z tekstu dowiemy się, jak toczyły się życiowe losy naszej Seniorki i co popchnęło ją do robienia skarpetek na drutach. Warty przeczytania – dawka motywacji gwarantowana! Z artykułu poznamy także plan dnia Babci Steni, który ściśle wiąże się z pomocą innym. Artykuł opowiada również o akcji Robimy Skarpetki, a także punktach, w których można je odbierać. Został świetnie przyjęty przez czytelników, co udowodnili licznymi komentarzami z wyrazami wsparcia.
Jesienią 2019 roku powstał pomysł, by nasze MegaMocne Przedszkola i Żłobki miały za wzory osoby z pasją, wartościami. Tym sposobem każda z placówek dostała swojego własnego "bohatera”, którym będzie się inspirować. W artykule na Trojmiasto.pl znajduje się dokładny opis naszych postaci oraz historia i motywacje, stojące za naszą ideą. Każda placówka związana jest także z jakąś tematyką, m.in. z: podróżowaniem, ekologią, morzem. Dlatego też grupy w żłobkach i przedszkolach nawiązują do tego swoimi nazwami, a są to: Małe Kometki, Słoneczka, Mali Badacze, Poszukiwacze Skarbów, Żeglarze, Bosmani czy Sternicy.
Portal Trojmiasto.pl stworzył artykuł dotyczący działalności Żłobków MegaMocni, w którym opisano, ile nowych miejsc dla dzieci uruchomiliśmy dzięki naszym placówkom. Uwydatnił misję i wartości, które nam przyświecają. Przede wszystkim pokazał, że wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech. Ułatwiamy rodzicom powrót na rynek pracy bez obawy o odpowiednią opiekę nad ich dziećmi. Nasza szeroka oferta umożliwia także dobór najlepszego miejsca na mapie Gdańska – czy to blisko domu, czy pracy.
Na dziecięcej podstronie Trojmiasto.pl znalazła się informacja dotycząca otwarcia nowego publicznego żłobka. Artykuł dotyczy miejsc w żłobkach, których wyraźnie brakuje w Gdańsku. Rodzice zapisują swoje pociechy, po czym muszą czekać w długich kolejkach, co wcale nie ułatwia im codziennego życia. W naszym mieście rodzi się coraz więcej dzieci, więc nowe placówki dają duże możliwości. Tego newsa zestawiono z ofertą MegaMocnych, którzy są doskonałą alternatywą dla niedostępnych dla większości placówek publicznych.
W MegaMocnych przedszkolach jest także miejsce dla niepełnosprawnych dzieci. Nie prowadzimy typowych placówek integracyjnych, jednak dysponujemy bazą lokalową, umożliwiającą opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnościami i różnymi problemami zdrowotnymi. U nas mogą rozwijać się w nich pod okiem wykwalifikowanej kadry i uzyskać potrzebną im opiekę. Artykuł pokazuje rodzicom możliwości, które tworzą przed nimi przedszkola w Gdańsku.
Temat przyjmowania przez nas dzieci z problemami zdrowotnymi został poruszony także w innym artykule na Trojmiasto.pl. Wyposażeni w informację od rodzica czy lekarza, jak postępować z dzieckiem, jesteśmy w stanie zaopiekować się niemal każdym przewlekle chorym maluchem. Nasze placówki są szczególnie otwarte na dzieci z problemami logopedycznymi, ale inne choroby dziecka także nie stanowią dla nas problemu. Staramy się otwierać nowe placówki, równie elastyczne i otwarte na wszystkich podopiecznych.
W 2012 roku na Trojmiasto.pl opublikowany został wywiad z Bożeną Stępiń, dyrektorką przedszkola MegaMocni Zaspa. Czytelnicy mogą dowiedzieć się z niego o tym, co przyświecało nam w tamtym czasie, przy zakładaniu pierwszych placówek. Nasze zamiary oraz wizja przedszkola nadal się nie zmieniły. Zajęcia w Żłobkach i Przedszkolach są w formie dobrej, wciągającej zabawy i nie mamy problemu, by zachęcić do niej najmłodszych. Jesteśmy jednymi z niewielu placówek w Trójmieście, które zapewniają tak bogatą i przemyślaną ofertę dla dzieci i rodziców.
to top button
Translate »