MegaMocni działają na terenie Gdańsk oraz okolic. Razem ze Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo podejmujemy szereg rozmaitych działań i wspólnych akcji. Dodatkowo, nasze placówki wyróżniają się nieszablonowym podejściem do wychowania i nauki. Nie dziwi zatem zainteresowanie różnych mediów naszą działalnością. My z kolei, zawsze chętnie opowiadamy o naszej działalności i dzielimy się naszymi wartościami z innymi.

Wideo

Akcja Robimy Skarpetki z Babcią Stenią w roli głównej obiła się szerokim echem w wielu mediach w Polsce. TVN przygotowało wyjątkowy materiał do „Faktów”, w którym mogliśmy opowiedzieć o naszej skarpetkowej inicjatywie. Takie reportaże pokazują, że w wiadomościach nie musimy słuchać jedynie o złych wydarzeniach i akcje powstające z czystego serca także się w nich odnajdą.
W Panoramie nagranej przez gdański oddziału TVP3 także pokazano materiał o Babci Steni. Przybliżył on akcję od niego innej strony, wyeksponował motywacje i cel, który nam przyświeca. Dzięki niemu widzowie mogli też lepiej poznać naszą Seniorkę. Materiały takie jak ten nadały rozgłos akcji w Trójmieście i okolicach. Materiał sprawił także, że w ludziach także obudziła się chęć pomagania.

Artykuły

Na blogu Promotorka Czytelnictwa zamieszczane są recenzje wartościowych książek. Wśród nich znalazło się także „MegaMocni Gotują” – nasza pierwsza autorska książka kucharska! To wspaniałe, że tak opiniotwórcze, a jednocześnie pełne ciekawych informacji media chcą i chętnie angażują się w akcje na rzecz pomocy tym, którzy tego wsparcia bardzo potrzebują. Jednocześnie zwraca uwagę na najistotniejszy fakt – książka jest dedykowana dla Małych i Dużych, daje pomysły na zdrowe i proste potrawy. Możemy je gotować rodzinnie – nie zajmą dużo czasu, ale sprawią na pewno dużo frajdy!

To niesamowite, jak wspaniałe trójmiejskie media zaangażowały się w naszą akcję! O „MegaMocni Gotują” napisało także Radio Gdańsk. W trakcie weekendowej audycji mogliśmy także usłyszeć o książce i naszej zbiórce #respiratorydlaUCK. Dzięki pomocy tego medium więcej osób zainteresowało się naszą inicjatywą i pokazało, że chce bezinteresownie pomagać, wspierać innych. To wszystko udowadnia nam, że warto to wszystko robić!

Trojmiasto.pl było pierwszym portalem, który wsparł naszą akcję zbierania funduszy na respiratory dla gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz dla Atomowej Nikoli z MegaMocni Chełm. Zakup naszej książki kucharskiej „MegaMocni Gotują” to nieduży wydatek, który może naprawdę wiele! Przy okazji można zaopatrzyć się w naprawdę dobre, zdrowe przepisy, by urozmaicić swoje posiłki.

Jak najlepiej przemówić do rodziców? Zapytać o opinię ich dzieci! Nasz film z Przedszkolakami zrobił prawdziwą furorę i wzbudził dużą dyskusję w sieci. Czy można przyprowadzać chore dzieci do placówki? Zdecydowanie nie! I o tym mówią też nasze MegaMocne maluchy. Nasza akcja jest sposobem na dbanie o zdrowie naszych podopiecznych i pracowników. Zależy nam, by rodzice wiedzieli, że chore dziecko jest dużym zagrożeniem dla wszystkich wokół. Pamiętajmy, że „zamiast do przedszkola, rodzicu zabierz mnie do doktora”!

Trojmiasto.pl opisało piękne inicjatywy, które zrodziły się w Trójmieście w trakcie pandemii COVID-19. Kilkanaście tysięcy osób zaangażowało się w pomaganie osób na kwarantannie oraz w grupie ryzyka. Wolontariusze robią innym zakupy, wyprowadzają psy, przywożą gotowe posiłki. Stowarzyszenie DyNaMo dołożyło do tego swoją cegiełkę i stworzyło plakat, który możemy wywiesić na drzwiach. Dzięki niemu sąsiedzi dostaną sygnał, że zawsze mogą się do nas zwrócić po pomoc. Link do pobrania znajdziecie pod koniec artykułu!

Projekty non-profit to nie tylko dawanie, uśmiechy i dobroć. Organizacja każdej akcji potrzebuje dobrego zarządzania, motywacji do działania, uporu. Nie wszystko, co robimy, musi być komercyjne, skupione na zarobku i posiadać uzasadnienie biznesowe. Artykuł w „Strefa PMI” pokazuje, że zarządzanie inicjatywami non-profit to trudne, ale niezwykle satysfakcjonujące zadanie. Chociaż wielu może się wydawać, że takie projekty prowadzi się inaczej – nic bardziej mylnego! Czasem wymagają nawet bardziej skrupulatnego przygotowania, niż te zarobkowe.
Pewnego dnia Stowarzyszenie DyNaMo odwiedził Pan Krzysztof z „Pani Domu”. Dzięki niemu na łamach gazety ukazał się długi artykuł na temat naszej Babci Steni. Tekst w bardzo szeroki sposób pokazuje działanie Stowarzyszenia. Przede wszystkim jednak skupia się na twarzy akcji Robimy Skarpetki i celach, które przyświecają naszej Seniorce w działaniu. W „Pani Domu” mogliśmy zajrzeć też za kulisy działania DyNaMo oraz wielu inicjatyw, które podejmujemy.
skarpetki
Historia Babci Steni pojawiła się również na łamach Trojmiasto.pl. Z tekstu dowiemy się, jak toczyły się życiowe losy naszej Seniorki i co popchnęło ją do robienia skarpetek na drutach. Warty przeczytania – dawka motywacji gwarantowana! Z artykułu poznamy także plan dnia Babci Steni, który ściśle wiąże się z pomocą innym. Artykuł opowiada również o akcji Robimy Skarpetki, a także punktach, w których można je odbierać. Został świetnie przyjęty przez czytelników, co udowodnili licznymi komentarzami z wyrazami wsparcia.
Jesienią 2019 roku powstał pomysł, by nasze MegaMocne Przedszkola i Żłobki miały za wzory osoby z pasją, wartościami. Tym sposobem każda z placówek dostała swojego własnego "bohatera”, którym będzie się inspirować. W artykule na Trojmiasto.pl znajduje się dokładny opis naszych postaci oraz historia i motywacje, stojące za naszą ideą. Każda placówka związana jest także z jakąś tematyką, m.in. z: podróżowaniem, ekologią, morzem. Dlatego też grupy w żłobkach i przedszkolach nawiązują do tego swoimi nazwami, a są to: Małe Kometki, Słoneczka, Mali Badacze, Poszukiwacze Skarbów, Żeglarze, Bosmani czy Sternicy.
Portal Trojmiasto.pl stworzył artykuł dotyczący działalności Żłobków MegaMocni, w którym opisano, ile nowych miejsc dla dzieci uruchomiliśmy dzięki naszym placówkom. Uwydatnił misję i wartości, które nam przyświecają. Przede wszystkim pokazał, że wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech. Ułatwiamy rodzicom powrót na rynek pracy bez obawy o odpowiednią opiekę nad ich dziećmi. Nasza szeroka oferta umożliwia także dobór najlepszego miejsca na mapie Gdańska – czy to blisko domu, czy pracy.
Na dziecięcej podstronie Trojmiasto.pl znalazła się informacja dotycząca otwarcia nowego publicznego żłobka. Artykuł dotyczy miejsc w żłobkach, których wyraźnie brakuje w Gdańsku. Rodzice zapisują swoje pociechy, po czym muszą czekać w długich kolejkach, co wcale nie ułatwia im codziennego życia. W naszym mieście rodzi się coraz więcej dzieci, więc nowe placówki dają duże możliwości. Tego newsa zestawiono z ofertą MegaMocnych, którzy są doskonałą alternatywą dla niedostępnych dla większości placówek publicznych.
W MegaMocnych przedszkolach jest także miejsce dla niepełnosprawnych dzieci. Nie prowadzimy typowych placówek integracyjnych, jednak dysponujemy bazą lokalową, umożliwiającą opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnościami i różnymi problemami zdrowotnymi. U nas mogą rozwijać się w nich pod okiem wykwalifikowanej kadry i uzyskać potrzebną im opiekę. Artykuł pokazuje rodzicom możliwości, które tworzą przed nimi przedszkola w Gdańsku.
Temat przyjmowania przez nas dzieci z problemami zdrowotnymi został poruszony także w innym artykule na Trojmiasto.pl. Wyposażeni w informację od rodzica czy lekarza, jak postępować z dzieckiem, jesteśmy w stanie zaopiekować się niemal każdym przewlekle chorym maluchem. Nasze placówki są szczególnie otwarte na dzieci z problemami logopedycznymi, ale inne choroby dziecka także nie stanowią dla nas problemu. Staramy się otwierać nowe placówki, równie elastyczne i otwarte na wszystkich podopiecznych.
W 2012 roku na Trojmiasto.pl opublikowany został wywiad z Bożeną Stępiń, dyrektorką przedszkola MegaMocni Zaspa. Czytelnicy mogą dowiedzieć się z niego o tym, co przyświecało nam w tamtym czasie, przy zakładaniu pierwszych placówek. Nasze zamiary oraz wizja przedszkola nadal się nie zmieniły. Zajęcia w Żłobkach i Przedszkolach są w formie dobrej, wciągającej zabawy i nie mamy problemu, by zachęcić do niej najmłodszych. Jesteśmy jednymi z niewielu placówek w Trójmieście, które zapewniają tak bogatą i przemyślaną ofertę dla dzieci i rodziców.
to top button
Translate »